Mam na imię Elisabetta i mam osiemnaście lat, a taniec od zawsze jest moją największą pasją. Kiedy byłam dzieckiem, moja mama puszczała głośno muzykę, a ja tańczyłam z zachwytem. Kiedy skończyłam siedem lat, zdałam sobie sprawę z tego, że to nie była dla mnie tylko zwykła zabawa.

29 kwietnia obchodzimy 38. Międzynarodowy Dzień tańca, święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego będącego pod opieką UNESCO. Niestety sytuacja epidemiologiczna nie pozwoliła na otwarcie teatrów, akademii, sal balowych i dyskotek, ale za to Międzynarodowy Instytut Teatralny proponuje nam wszystkim świętowanie tego dnia na świeżym powietrzu, z muzyką, która nas porywa do tańca.

Przez tę sytuację z pandemią tancerze z całego świata bardzo ucierpieli, ale pomimo wszystko nigdy się nie poddawali. Mam nadzieje, że ta bariery między nami w końcu się skończy i że będziemy mogli kontynuować, to co kochamy.

Na koniec zadam Wam pytanie: czy wiedzieliście, że tę datę wybrano dla uczczenia urodzin wielkiego reformatora sztuki tańca, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a?

Taniec jest pasją mojego życia.

Elisabetta Di Marzio Zavaglia


Lubisz portal polonijny POLONIA TO MY? Dziękujemy!
Polub też nasz fanpage na Facebooku i udostępnij posty.
Powiedz o nas znajomym; jesteśmy też na Instagramie!