Miłość to jedno z najważniejszych uczuć, które towarzyszy nam przez całe życie. I to nie jest prosty temat. Ludzie od zawsze zastanawiali się, czym ona jest, co ją charakteryzuje – pisali wiersze, książki, próbowali wszystkiego, ale nadal jej głębokie znaczenie jest nam obce.
Zazwyczaj, gdy pyta się kogoś, czym jest miłość, na myśl przychodzi od razu para zakochanych. Są ludzie, którzy twierdzą, że „Miłość jest najlepszą rzeczą na świecie, trzeba o nią dbać i ją pielęgnować”, jednakże są również ci, którzy powiedzą odwrotnie: „Miłość to najgorsze uczucie, zaczyna się westchnieniem i kończy się ziewaniem”, czyli ma emocjonujący początek i nudnawy koniec. Nie warto jednak tych osób słuchać, gdyż ludzie, zwłaszcza młodzi, nie do końca wiedzą, o czym mówią, ponieważ prawdziwa miłość może do nich jeszcze nie zawitała.
Ja myślę, że to właśnie miłość jest najważniejsza w życiu każdego człowieka. Daje ona najwspanialszy czas, w którym rzeczy nieosiągalne stają się realne do zdobycia (jakby się dostało jakichś skrzydeł). U boku tej jedynej lub jedynego jesteśmy w stanie zrobić i zdobyć wszystko.
Czy można zrozumieć od razu, że osoba, w której się zakochaliśmy, to ta jedyna?
Moim zdaniem, niestety nie. Tylko z czasem odkryjemy czy to zwykłe zauroczenie, czy prawdziwa miłość.
Dosyć często zdarza się nam, młodym, szukać na siłę naszej drugiej połówki, ale spokojnie – jesteśmy młodzi i to miłość przyjdzie do nas pierwsza w nieoczekiwanej chwili. Wystarczy poczekać.

Gaia Isola


Lubisz portal polonijny POLONIA TO MY? Dziękujemy!
Polub też nasz fanpage na Facebooku i udostępnij posty.
Powiedz o nas znajomym; jesteśmy też na Instagramie!