Lube Volley mistrzem świata
Lube Volley mistrzem świata
Lube Volley mistrzem świata
Lube Volley mistrzem świata

Marche to region w środkowych Włoszech, gdzie swą siedzibę ma Lube Volley – włoska męska drużyna siatkarska, która od 2019 roku jest mistrzem świata, a od 2018 roku mistrzem Europy. Drużyna z miasta Civitanova Marche zdobyła 6 pucharów Włoch, 4 superpuchary i 5 razy zwyciężyła w mistrzostwach Włoch.

Lube Volley zawsze miała i nadal ma zawodników o wysokim poziomie sportowym, takich jak: Bruno Rezende, Osmany Juantorena, Robertlandy Simon, Yoandy Leal, Ivan Zaytsev, Polacy: Bartosz Kurek oraz Mateusz Bieniek, Micah Christenson, polskiego pochodzenia Kamil Rychlicki i Jenia Grebennikov.

Od tego sezonu ja również jestem młodym siatkarzem Lube w dwóch kategoriach: Under 15 A i Under 17 B. Do końca października trenowałem cztery razy w tygodniu po dwie godziny. Odkąd jesteśmy w strefie pomarańczowej, nasze treningi w hali zostały zawieszone.

Jako drużyna młodzieżowa asystujemy jedynie mistrzom podczas ich meczów. Jest to dla mnie i dla moich kolegów ogromna okazja, która pozwala nauczyć się nowych i lepszych technik gry od samych zawodowych graczy z bliska.

Razem z moimi kolegami z drużyną Lube Volley Under 17B

W czasie pandemii koronawirusa publiczność niestety nie może wejść do budynku ze względu na bezpieczeństwo graczy, którzy przeszli test, a jego wynik był negatywny. Moja drużyna i ja również zrobiliśmy test, ale w przeciwieństwie do wymazu dla profesjonalnych graczy, my mieliśmy test serologiczny.

Nie mogę się doczekać, aż ten okres pandemii dobiegnie końca i w końcu będziemy mogli powrócić do naszej aktywności sportowej, a hala sportowa wypełni się kibicami.

Marco Vittorio Radici


Lubisz portal polonijny POLONIA TO MY? Dziękujemy!
Polub też nasz fanpage na Facebooku i udostępnij posty.
Powiedz o nas znajomym; jesteśmy też na Instagramie!